Rozwody | Kancelaria adwokacka Wieniawska Adwokaci

Rozwody

Adwokat Lublin Rozwód

Trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego jest zdarzeniem, które wywołuje bardzo silne emocje i niejednokrotnie powoduje stres utrudniający zrozumienie – i tak skomplikowanych – zasad rządzących procedurą cywilną. Wskazane wyżej odczucia, w powiązaniu z niezwykle ważnymi kwestiami rozstrzyganymi w postępowaniu o rozwód, tj. wina za rozpad pożycia małżeńskiego, miejsce zamieszkania małoletnich dzieci, władza rodzicielska nad małoletnimi dziećmi małżonków, a także alimenty na rzecz małoletniego dziecka lub małżonka, czy też kontakty z dzieckiem, przesądzają o tym, że każde działanie w takim postępowaniu wiąże się z określonymi skutkami prawnymi. Orzeczenia wydawane w sprawie mają wpływ na dalsze życie, dlatego też pomoc profesjonalnego pełnomocnika może zapewnić pomyślne zakończenie sprawy. Ze względu na konflikt często dzielący strony, bywa ona niezbędna.
Nasi adwokaci od rozwodów specjalizują się w sprawach rozwodowych oferując kompleksową pomoc prawną na każdym etapie sprawy rozwodowej. Dobry adwokat rozwodowy dopilnuje wszystkich procedur i terminów, ale przede wszystkim zadba, aby sprawa zakończyła się oczekiwanym przez Klienta skutkiem.

Adwokat Lublin Rozwód i Separacja

Adwokaci rozwodowi w naszej lubelskiej kancelarii specjalizują się w trudnych sprawach rozwodowych. Gwarantujemy rzetelność, terminowość oraz zachowanie tajemnicy zawodowej ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki, jaka towarzyszy sprawom rozwodowym. Małżonkowie, którym nie układa się, u których doszło do przerwania, bądź naruszenia więzi emocjonalnej, fizycznej i finansowej, nie zawsze decydują się od razu na tak zdecydowany krok, jak rozwód. Wyjściem z sytuacji trudnej, ale rokującej pozytywnie, jest sprawa o separację. W sprawach tych również (tak jak w sprawach rozwodowych) sąd orzeka, który z małżonków jest winny rozkładowi pożycia, jednakże może nie orzekać o winie, jeśli małżonkowie z tego zrezygnują. Sąd orzekający w sprawach o separację, staje się na czas sprawy sądem rodzinnym, co wiąże się z tym, że w wyroku orzeka także o alimentach na rzecz drugiego małżonka, alimentach na dzieci, władzy rodzicielskiej, kontaktach z dziećmi, czy też sposobie korzystania przez małżonków ze wspólnego mieszkania.
W ramach powierzonej sprawy o rozwód, bądź separację, adwokaci od rozwodów w Kancelarii Adwokackiej Wieniawska Adwokaci:

  • prowadzą negocjacje przedsądowe w zakresie wszelkich konsekwencji prawnych rozwodu, bądź separacji;
  • sporządzają pozwy o rozwód lub separację oraz odpowiedzi na pozwy (z wyłącznej winy jednej ze stron lub bez orzekania o winie);
  • wstępują do już toczącego się postępowania sądowego;
  • reprezentują Klienta w sądzie we wszystkich instancjach;
  • reprezentują Klienta w postępowaniu egzekucyjnym, tj. przed komornikiem sądowym;
  • przeprowadzają postępowanie o rozwód lub separację, gdy jeden z małżonków jest obcokrajowcem;
  • udzielają pomocy prawnej Klientom, którzy na stałe przebywają za granicą, a swoją obecność w sądzie w Polsce pragną ograniczyć do niezbędnego minimum.

Sprawy wpadkowe

Niejednokrotnie sprawy rozwodowe łączą się również z utrudnianiem kontaktów (zagrożeniem grzywną), bądź sprawami karnymi o znęcanie, niealimentację, gwałt, naruszenie nietykalności cielesnej, czy też przywłaszczenie. We wskazanych postępowaniach nasi adwokaci rozwodowi w Kancelarii Adwokackiej Wieniawska Adwokaci również pomagają naszym Klientom, wielokrotnie uzyskując satysfakcjonujące rozstrzygnięcie.

 

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.