Zwrot prowizji bankowych | Kancelaria adwokacka Wieniawska Adwokaci

Zwrot prowizji bankowych

Spłaciłeś kredyt przed terminem?

Przeniosłeś kredyt do innego banku?

Dokonałeś konsolidacji?

Należy Ci się zwrot prowizji!

Zwrot prowizji - o co chodzi?

11 września 2019 roku w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) zapadł wyrok w sprawie o sygnaturze C‑383/18, który potwierdza prawo konsumenta do proporcjonalnego zwrotu prowizji i opłat przygotowawczych pobranych przez bank w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu lub jego konsolidacji. Stanowisko takie zostało wyrażone także przez Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dlaczego my?

Mamy bogate doświadczenie w reprezentacji klientów w sporach z bankami z tytułu zwrotu prowizji. Nasz zespół skutecznie przeprowadził łącznie kilkaset spraw dotyczących umów kredytowych przeciwko bankom i innym instytucjom finansowym.

Kto i kiedy może ubiegać się o zwrot prowizji?

· każdy, kto zawarł umowę o kredyt konsumencki (pożyczkę) po 18 grudnia 2011 roku;

· kwota kredytu nie przekraczała 255 550 zł, a sam kredyt został udzielony konsumentowi (nie na firmę);

· nastąpiła wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, poprzez własne środki, konsolidację lub przeniesienie do innego banku;

· bank pobrał prowizję lub doliczył inne koszty które wliczył do kredytu.

 

W celu podjęcia współpracy zapraszamy do kontaktu.

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.