Zwrot prowizji bankowych | Kancelaria adwokacka Wieniawska Adwokaci

Zwrot prowizji bankowych

Spłaciłeś kredyt przed terminem?

Przeniosłeś kredyt do innego banku?

Dokonałeś konsolidacji?

Należy Ci się zwrot prowizji!

Jeśli spłaciłeś kredyt lub pożyczkę wcześniej niż przewidywała umowa, nasza Kancelaria Wieniawska Adwokaci pomoże odzyskać Ci zwrot prowizji bankowej opłat i ubezpieczeń.

Zwrot prowizji - o co chodzi?

11 września 2019 roku w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) zapadł wyrok w sprawie o sygnaturze C‑383/18, który potwierdza prawo konsumenta do proporcjonalnego zwrotu prowizji i opłat przygotowawczych pobranych przez bank w przypadku wcześniejszej spłaty kredytu lub jego konsolidacji. Stanowisko takie zostało wyrażone także przez Rzecznika Finansowego i Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Dlaczego my?

W zakresie zwrotu prowizji bankowej mamy wieloletnie doświadczenie, reprezentując Klientów w sporach z bankami z tytułu zwrotu prowizji. Nasz zespół skutecznie przeprowadził łącznie kilkaset spraw dotyczących umów kredytowych orz zwrotu prowizji bankowych przeciwko bankom i innym instytucjom finansowym.

Kto i kiedy może ubiegać się o zwrot prowizji?

  • każdy, kto zawarł umowę o kredyt konsumencki (pożyczkę) po 18 grudnia 2011 roku;
  • kwota kredytu nie przekraczała 255 550 zł, a sam kredyt został udzielony konsumentowi (nie na firmę);
  • nastąpiła wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, poprzez własne środki, konsolidację lub przeniesienie do innego banku;
  • bank pobrał prowizję lub doliczył inne koszty które wliczył do kredytu.

W celu podjęcia współpracy zapraszamy do kontaktu.

INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.