Odsetki zawieszone na czas procesu. Zabezpieczenie powództwa z zakresu sankcji kredytu darmowego.
Blog

Odsetki zawieszone na czas procesu. Zabezpieczenie powództwa z zakresu sankcji kredytu darmowego.

15/12/2023
adw. Karol Chojnowski

 

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie I Wydział Cywilny wydał postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia naszego Klienta z zakresu sankcji kredytu darmowego w taki sposób, że spłacać będzie on jedynie cześć kapitałową kredytu, aż do uzyskania prawomocnego wyroku. Rata kredytu zmalała z ponad 1700 zł do 910,16 zł już po miesiącu od złożenia pozwu. Z uwagi na fakt, iż niekiedy proces sądowy potrafi trwać wiele lat, zabezpieczenie ma kluczowe znaczenie dla kredytobiorców i ich sytuacji finansowej.  

Zabezpieczenie powództwa to forma ochrony interesów powoda w czasie trwania postępowania sądowego. Sąd może np. zająć określoną sporną kwotę na rachunku bankowym strony (roszczenie pieniężne), ale także uregulować prawa i obowiązki stron spornego stosunku prawnego do czasu wydania rozstrzygnięcia.

Zapraszamy Państwa do przesyłania umów kredytowych celem bezpłatnej kwalifikacji w zakresie możliwości zastosowania sankcji kredytu darmowego.

5/5
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
Komentarze z facebooka
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.