Prawomocna wygrana - Sankcja Kredytu Darmowego - PKOBP
Blog

Prawomocna wygrana - Sankcja Kredytu Darmowego - PKOBP

09/01/2024
adw. Karol Chojnowski

 

Sąd Okręgowy w Warszawie wydał korzystny wyrok w sprawie z zakresu sankcji kredytu darmowego prowadzonej przez naszą Kancelarię, zasądzając od Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego S.A. na rzecz naszego klienta kwotę 21 070,16 zł tytułem nienależnie pobranych odsetek i prowizji, a także koszty procesu na łączną kwotę 10 515 zł.

Sankcja kredytu darmowego - co to takiego?

Przypomnijmy, sankcja kredytu darmowego jest środkiem ochrony konsumentów, który może być zastosowany w przypadku, gdy instytucja finansowa nie wywiąże się z obowiązków informacyjnych nałożonych przez ustawę o kredycie konsumenckim. Dzięki niej konsument, który złożył stosowne oświadczenie w terminie, może spłacać kredyt bez odsetek oraz innych kosztów kredytowych, co de facto oznacza, że spłaca jedynie kapitał.

W przypadku naszego klienta, Sąd uznał, że bank naruszył obowiązki informacyjne, co dało podstawę do uznania powództwa w całości. To kolejny prawomocny wyrok w naszej praktyce prawniczej, podkreślający znaczenie właściwego informowania konsumentów o warunkach kredytowania.

Szczegóły wyroku

Wyrokiem z dnia 20 grudnia 2023 roku, Sąd Okręgowy w Warszawie, w wyniku apelacji naszej Kancelarii, zmienił wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa. W uzasadnieniu ustnym Sąd podkreślił liczne naruszenia obowiązków informacyjnych przez bank, co skutkowało zasądzeniem na rzecz Klienta wszytskich uiszczonych odsetek i prowizji.

Wyrok jest prawomocny

Profesjonalna reprezentacja prawna

W kontekście rosnącej liczby spraw związanych z nieuczciwymi praktykami bankowymi, stajemy przed nowymi wyzwaniami prawnymi. Orzecznictwo w tej dziedzinie prawa jest jeszcze w fazie kształtowania, co oznacza, że każda sprawa jest niezwykle wymagająca. Kompleksowość tematu sprawia, że każdy przypadek jest unikalny i wymaga indywidualnego podejścia oraz głębokiej analizy.

W obliczu tej zmienności i skomplikowania, niezwykle istotne jest, aby reprezentacja prawna była przeprowadzana przez specjalistów, którzy nie tylko śledzą najnowsze zmiany w orzecznictwie, ale także mają doświadczenie w procesowaniu tego typu roszczeń. Nasze Kancelarie adwokackie Wieniawska Adwokaci, będąc na czele rozwoju tej nowej gałęzi prawa, posiada niezbędną wiedzę i doświadczenie, by skutecznie działać w obronie interesów naszych klientów.

Zaufanie naszym adwokatom, którzy już wielokrotnie udowodnili swoją skuteczność w sądowej sali, to inwestycja w profesjonalizm i dedykację, która może przesądzić o pozytywnym wyniku sprawy. Zapraszamy do współpracy z kancelarią, która jest pionierem w procesowaniu spraw przeciwko instytucjom finansowym – tam, gdzie doświadczenie łączy się z nowatorskim podejściem do prawa.

Sprawę z ramienia Kancelarii prowadziła adw. Aleksandra Bieniek

Zachęcamy wszystkich do kontaktu z naszą Kancelarią w celu analizy możliwości skorzystania z ochrony prawnej w przypadku nienależnie pobranych odsetek i prowizji bankowych.

5/5
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
Komentarze z facebooka
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.