Sankcja kredytu darmowego - kolejny korzystny wyrok
Blog

Sankcja kredytu darmowego - kolejny korzystny wyrok

10/06/2022
adw. Konrad Łosicki

 

Sankcja kredytu darmowego - kolejny korzystny wyrok

Sąd I instancji przychylił się do argumentacji strony reprezentowanej przez Kancelarię i zasądził od Nest Bank S.A., stosując tzw. sankcję kredytu darmowego, 7620,31 zł tytułem zapłaconych przez kredytobiorcę odsetek umownych i prowizji oraz koszty procesu w wysokości 2317 zł.

Dla przypomnienia - konsument po złożeniu oświadczenia w odpowiednim terminie, jeżeli bank naruszył obowiązki informacyjne wobec klienta, może spłacać kredyt bez odsetek i innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy. Innymi słowy spłaca wtedy sam kapitał.

Błędne RRSO w umowie to kredyt darmowy

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie w uzasadnieniu ustnym stwierdził, że bank w sposób nieprawidłowy wskazał RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, uwzględniając w równaniu koszty odsetkowe pobierane od innych kosztów kredytu, czego robić nie można. Dodatkowo Bank uchybił procedurom w zakresie informowania konsumenta o prawie do odstąpienia od umowy.

 

Błędne RRSO to sankcja kredytu darmowego.

 

Wyrok jest nieprawomocny, oczekiwać należy na pisemne uzasadnienie.

 

Sprawę z ramienia kancelarii prowadził adw. Konrad Łosicki

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z kancelarią celem przeprowadzenia analiz Państwa umów kredytowych pod kątem możliwości uzyskania kredytu darmowego.

5/5
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
Komentarze z facebooka
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.