Sankcja kredytu darmowego - kolejny korzystny wyrok – SANTANDER CONSUMER BANK S.A.
Blog

Sankcja kredytu darmowego - kolejny korzystny wyrok – SANTANDER CONSUMER BANK S.A.

18/08/2023
adw. Karol Chojnowski

 

Sankcja kredytu darmowego - kolejny korzystny wyrok


Sąd I instancji przychylił się do argumentacji strony reprezentowanej przez Kancelarię i zasądził od SANTANDER CONSUMER BANK S.A., stosując tzw. sankcję kredytu darmowego, 17 757,71 zł tytułem zapłaconych przez kredytobiorcę odsetek umownych i prowizji oraz koszty procesu w wysokości 4 617 zł.

 

Sankcja Kredytu Darmowego - co to jest?

Dla przypomnienia - konsument po złożeniu oświadczenia w odpowiednim terminie, jeżeli bank naruszył obowiązki informacyjne wobec klienta, może spłacać kredyt bez odsetek i innych kosztów kredytu należnych kredytodawcy. Innymi słowy spłaca wtedy sam kapitał.

Sąd Rejonowy dla Wrocałwia-Fabrycznej we Wrocławiu w uzasadnieniu ustnym stwierdził, że bank dopuścił się licznych naruszeń obowiązków informacyjnych wynikających z ustawy o kredycie konsumenckim, co w konsekwencji dało podstawę do zastosowania sankcji kredytu darmowego.

Wyrok jest nieprawomocny, oczekiwać należy na pisemne uzasadnienie.

 

Sprawę z ramienia kancelarii prowadził adw. Karol Chojnowski.

 

Zapraszamy Państwa do kontaktu z kancelarią celem przeprowadzenia weryfikacji Państwa umów kredytowych pod kątem możliwości uzyskania kredytu darmowego.

 

5/5
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
Komentarze z facebooka
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.