Umowa kredytowa GE MONEY / BANK BPH unieważniona w całości
Blog

Umowa kredytowa GE MONEY / BANK BPH unieważniona w całości

11/08/2023
adw. Karol Chojnowski

 

Bank BPH S.A. (następca prawny GE Money Bank S.A.) w pierwszej instancji przegrywa proces CHF.

Sąd Okręgowy Warszawa - Praga w Warszawie ogłosił 9 sierpnia 2023. wyrok w sprawie naszych Klientów przeciwko Bank BPH S.A., którym:

 – uwzględnił zarzut nieważności umowy kredytowej i zasądził na rzecz Powodów zwrot rat kredytowych w kwocie 74 956,91 CHF oraz 152 017,90 zł wraz z odsetkami,

 – zasądził na rzecz powoda 13 784 zł tytułem zwrotu kosztów procesu.

Jako roszczenie główne powództwo obejmowało zapłatę (zwrot rat kredytowych) z tytułu nieważności umowy kredytowej, a roszczeniem ewentualnym był zwrot nadpłaty z tytułu wystąpienia w umowie klauzul abuzywnych (odfrankowienie). Powództwo ewentualne zostało oddalone, a sąd uwzględnił roszczenie główne i orzekł zgodnie z żądaniem pozwu.

Sprawa dotyczy umowy o kredyt hipoteczny zawartej w 2006. z GE Money Bank S.A.

W ustnych motywach rozstrzygnięcia, sąd wskazał, że podziela zarzut nieważności umowy kredytowej, oraz że w umowie wystąpiły niedozwolone klauzule, co uprawnia do żądania zwrotu zapłaconych rat kredytowych.

Wyrok nie jest prawomocny, sygn. akt I C 1103/20

Sprawę z ramienia kancelarii prowadziła adwokat Aleksandra Bieniek.

 

Jak zrobić pierwszy krok do uwolnienia się od kredytu frankowego?

Jeśli zawarłeś umowę kredytu frankowego, nie czekaj – zleć nam analizę swojej sprawy i dowiedz się, jakie są Twoje szanse w postępowaniu sądowym. Po przeanalizowaniu umowy przedstawimy nasza ofertę współpracy.

Reprezentujemy kredytobiorców w procesach sądowych dotyczących tzw. kredytów we frankach szwajcarskich (zarówno kredytów indeksowanych kursem CHF, jak i kredytów denominowanych do CHF). Zajmujemy się również kredytami indeksowanymi do innych walut takich jak EUR, GPB, USD.

Przed przyjęciem zlecenia dokonujemy nieodpłatnie weryfikacji umowy kredytowej oraz wyliczenia wysokości roszczeń. W każdym przypadku przedstawiamy co najmniej dwa warianty wynagrodzenia za prowadzenie sprawy. Informujemy również o ewentualnych kosztach na wypadek przegranej, co umożliwia Klientowi podjęcie świadomej decyzji opartej nie tylko na możliwych do uzyskania korzyściach, ale i ekonomicznym ryzyku wszczęcia postępowania sądowego. Do momentu podpisania umowy z Kancelarią klient nie jest zobowiązany do poniesienia jakichkolwiek kosztów obsługi prawnej.

Pomożemy Ci uwolnić się od kredytu frankowego!

4.5/5
Twoja ocena
Dziękujemy za ocenę
Komentarze z facebooka
INFORMACJA O POLITYCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.